De keuze om tijdens de afsluiting van de Oostbuis van de Westerscheldetunnel in 2027 te werken met tweerichtingsverkeer via zogenoemd blokrijden krijgt volop aandacht in de media. Onder meer PZC, Omroep Zeeland en de NOS berichtten hierover na de gezamenlijke reactie van VNO-NCW Zeeland en Portiz.
Voor het Zeeuwse bedrijfsleven is dit belangrijk nieuws. VNO-NCW Zeeland en Portiz hebben zich in eerdere stadia al nadrukkelijk uitgesproken voor een oplossing waarbij de tunnel tijdens de werkzaamheden zo veel mogelijk open blijft. Met blokrijden in de Westbuis blijft verkeer tussen Zeeuws-Vlaanderen en de rest van Nederland mogelijk.
Tegelijkertijd blijft de impact voor bedrijven groot. Extra reistijd en logistieke aanpassingen zijn onvermijdelijk. Daarom vinden de werkgeversorganisaties dat alles op alles moet worden gezet om de werkzaamheden zo snel mogelijk uit te voeren. Zij pleiten ervoor om dag en nacht door te werken, zodat de tunnel zo snel mogelijk weer volledig beschikbaar is. Klik hier om de reactie van hen te lezen.
Daarnaast organiseren VNO-NCW Zeeland en Portiz op 24 maart een bijeenkomst met bedrijven en overheden om samen te kijken welke maatregelen kunnen helpen om de verkeersdruk tijdens de werkzaamheden te beperken. Meld je aan via deze pagina.
Neem dan contact op met Erik van Oosten, regiomanager Zeeland.