Op donderdag 21 mei gingen ondernemers uit Midden-Brabant bij Capi Europe in gesprek met burgemeester Fleur Gräper – van Koolwijk over haar eerste 100 dagen als burgemeester van Tilburg. In een interactieve setting stond vooral de toekomst van ondernemend Tilburg centraal.
Gastheer Toine van de Ven (Capi Europe) opende de middag met een openhartig pleidooi over de uitdagingen waar ondernemers dagelijks tegenaan lopen, zoals regeldruk, verduurzaming en netcongestie. Tegelijkertijd benadrukte hij de kracht van ondernemerschap en innovatie in de regio.
Gräper gaf daarop aan erg onder de indruk te zijn van het sterke verenigingsleven en de betrokkenheid van ondernemers bij de stad. ‘Tilburg heeft een sterk verenigingsleven en veel familiebedrijven en mkb-ondernemers die de stad dragen. Dat is écht een kracht. Het is aan mij om die verbinding zoveel mogelijk te leggen en te zorgen dat ondernemers nog meer in hun kracht komen.’
Volgens haar ziet zij daarin ook een belangrijke opdracht voor zichzelf: Tilburg sterker positioneren, de verbinding leggen tussen partijen en de stad nadrukkelijker vertegenwoordigen richting Den Haag en Brussel. ‘Mij wordt vaak gevraagd of ik van Breda of Eindhoven ben, dan antwoord ik Tilburg. Want wij hebben zoveel mogelijkheden dat we dat meer mogen doen. Tilburg mag zich nadrukkelijker positioneren als G10-stad.’ Daarbij ziet zij kansen in het verder versterken van ecosystemen, netwerken en samenwerking binnen de regio én daarbuiten, bijvoorbeeld richting de Randstad en het Ruhrgebied.
Tijdens het gesprek kwamen verschillende actuele ondernemersvraagstukken aan bod. Netcongestie, infrastructuur en in het bijzonder de verbreding van de A58 werden uitgebreid besproken. Ondernemers riepen op tot intensievere samenwerking tussen gemeenten, bedrijfsleven en netwerkbeheerders om toekomstige problemen te voorkomen. En soms moet dat gesprek schuren, vond de zaal.
‘Schuren is goed en soms ook nodig,’ reageerde Gräper over de uitdagingen rondom stroomvoorziening en economische ontwikkeling. Tegelijkertijd benadrukte de burgemeester dat zij ondernemend Tilburg nodig heeft. ‘Jullie voeden mij met de praktijk. Vertel me wat er nodig is en vier ook de successen. Daar heb ik jullie voor nodig,’ aldus Gräper. ‘Dan kan ik over tien jaar terugkijken en met een gerust hart zeggen dat Tilburg iets was en nog veel meer is geworden.’

Neem dan contact op met onze regiomanager Midden-Brabant Marloes Rijken.