Contact

Contactpagina

Bezoekadres
Reitseplein 1
Postbus 90154
5000 LG TILBURG
T 013 205 00 00

Voor ondernemers uit Zeeland:
Oostelijk Bolwerk 9
4531 GP Terneuzen
T 0115 451456

Maasbedrijvendag | Wateruitdagingen en mijn bedrijf: voorkom watercongestie

9 november 2026 | 14:30 - 18:00 | Van der Valk | Eindhoven

Wat komt er qua uitdagingen op jouw bedrijf af op het gebied van water? Is er voldoende (drink)water van goede kwaliteit voor mijn bedrijfsprocessen en mag ik in de toekomst mijn afvalwater nog lozen? Deze bijeenkomst geeft bedrijven in de Maasregio zicht op de uitdagingen en mogelijkheden om in de toekomst voldoende en schoon en gezond water te hebben en houden.

Watertekort en schadelijke stoffen in de Maas
De zomer van 2026 stond voor Nederland in het teken van watertekort. Klimaatverandering zorgt steeds vaker voor langere perioden van droogte.  Voor de Maasregio is de Maas een cruciale bron voor water. Maar ook de kwaliteit van het Maaswater staat onder druk. Door lozingen van schadelijke stoffen die niet afbreken en vaak moeilijk te zuiveren zijn. In 2027 moet Nederland voldoen aan de eisen van de Kader Richtlijn Water (KRW) zodat ons wat minder schadelijke stoffen gaat bevatten. Weet jij wat je loost en hoe je jouw processen en vergunningen op orde houdt? Wat zijn mogelijkheden om de waterbalans te herstellen en (rest)water her te gebruiken?

Samen in gesprek over voldoende schoon, zoet water
Ondernemers zijn afhankelijk van voldoende schoon, zoet water. Voor drinkwater, proceswater, koelwater, enzovoort. De vraag groeit en de waterbeschikbaarheid staat toenemend onder druk door droogte en vervuiling. We lopen tegen de grenzen aan. Het bedrijfsleven en overheden moeten samen de schouders eronder zetten. Want alleen samen kunnen we een (afval)watercongestie voorkomen! Tijdens deze middag komen verschillende watervraagstukken aan bod. Overheden, brancheorganisaties en bedrijven gaan met elkaar in gesprek over kansen om watercongestie te voorkomen.

Voor wie is deze bijeenkomst?
Voor (MKB) bedrijven in de Maasregio die graag geïnformeerd worden en met ons en elkaar in gesprek gaan over een breed scala aan watervraagstukken: van afvalwater, waterkwaliteit tot waterbeschikbaarheid. Voor ondernemers die na deze middag naar huis willen gaan met meer zicht op contactpersonen, tools, praktische handvaten en goede voorbeelden om aan de slag te gaan met het voorkomen van watercongestie!

Welke vragen spelen er bij jouw bedrijf?
We zijn druk bezig met het opzetten van een inspirerend programma. We horen graag welke vragen er spelen. Wat houd je bezig? Waar wil je vooral over in gesprek of informatie over krijgen? Je kunt dit doorgeven in het aanmeldformulier.

Praktische informatie:

  • Tijd: 14:00 – 17:30
  • Plaats: Van der Valk Eindhoven
  • Locatie: Aalsterweg 332

Meld je hier aan voor de bijeenkomst

Wil je nu alvast meer weten? Kijk dan eens op:

"*" geeft vereiste velden aan

 

Met het versturen van deze gegevens ga je akkoord met de wijze waarop wij jouw gegevens verwerken. Privacy statement