Wil je ook aanwezig zijn op deze bijeenkomst maar ben je nog geen lid? Klik dan op de knop hieronder om vrijblijvend contact op te nemen👇
Ik wil kennismaken
De regio Midden- en West-Brabant staat bekend om zijn krachtige maakindustrie, logistiek en innovatieve ondernemersklimaat. Maar ook hier remt netcongestie steeds vaker de ontwikkeling en verduurzaming van bedrijventerreinen.
Hoe kun je ondanks de druk op het elektriciteitsnet toch blijven groeien en verduurzamen? Tijdens het event Grip op netcongestie – doen wat nú kan krijg je concrete handvatten, praktijkvoorbeelden én toegang tot innovatieve oplossingen. In een inhoudelijk sterk programma zie je niet alleen slimme routes richting elektrificatie, maar bieden we ook volop aandacht aan de andere kant van het energiespectrum: moleculen als waterstof en groen gas.
Met als aftrap een krachtige keynote van David Smeulders – hoogleraar aan de TU Eindhoven en expert in de energietransitie – duiken we in de achtergrond van netcongestie én in de kansen die ontstaan als we ons energiesysteem anders durven benaderen. Aansluitend delen bedrijven, netbeheerders en experts hun ervaringen, inzichten en concrete oplossingen die nú al toepasbaar zijn.
Specificaties:
📅 Woensdag 11 juni 2025
🕒 14.30 – 17.45 uur
📍 Otium Hotel, De Stok 6-8 in Roosendaal
Programma
14.00 uur Ontvangst en bezoek innovatieplein
14.30 uur Opening door dagvoorzitter Rob Bogman (directeur VNO-NCW Co-Creatie)
14.40 uur Keynote van David Smeulders (hoogleraar TU Eindhoven) – Slimme oplossingen voor een realistische energietoekomst
15.15 uur Presentatie Gasunie – Niet alleen stroom: de rol van moleculen in de energietransitie
15.35 uur Eric Rath (eigenaar van Fluidwell) – Slimme alternatieven voor elektrificatie
16.00 uur Korte pauze en bezoek aan het innovatieplein
16.45 uur Omar Karimian (Strategisch Relatiemanager Branche en Vernieuwing bij Enexis) – Van aansluiting naar actie: wat bedrijven nú kunnen doen bij netcongestie
17.15 uur Remco van Dessel (Business Development Manager bij Stantec) – Businesscase Maastricht: investeren in energie, samenwerken aan ruimte
17.45 uur Netwerkborrel en bezoek innovatieplein
Waarom deelnemen?
- Ontdek hoe je zélf stappen kunt zetten ondanks netcongestie.
- Leer van inspirerende praktijkverhalen van ondernemers, netbeheerder en experts.
- Bezoek het innovatieplein voor inspiratie, oplossingen en netwerkcontacten.
- Krijg zicht op wat je morgen al anders kunt doen – en met wie.
Sprekers
David Smeulders (foto rechts), hoogleraar Energietechnologie aan de TU Eindhoven, opent het programma met een nuchtere blik op de energietransitie. Slechts 20% van ons energiegebruik is elektrisch; de rest draait nog op olie en gas. De weg naar duurzame energie is ingezet, maar vergt tijd, ruimte en investeringen.
Smeulders benadrukt dat oplossingen voor netcongestie alleen werken met oog voor het grotere geheel. Energieopslag – van batterijen tot waterstof – speelt hierin een sleutelrol, maar vraagt om maatwerk. Zijn oproep: zet in op innovatie, maar blijf realistisch over de technische én maatschappelijke grenzen.


Vervolgens neemt Eric Rath (foto links) – eigenaar van Fluidwell – het woord. Hij is specialist in meet- en regeltechniek en pionier in waterstoftoepassingen. Vanuit zijn ervaring in het mkb laat hij zien hoe ondernemers, ondanks netcongestie, kunnen verduurzamen met decentrale energieoplossingen zoals waterstof en groengas. Hij pleit voor lokaal opwekken én lokaal gebruiken, met slimme koppelingen tussen zon, wind, opslag en bestaande infrastructuur.
Hierna vertelt Omar Karimian – Strategisch Relatiemanager Branche en Vernieuwing bij Enexis – je mee in een urgente realiteit: de tijd van vanzelfsprekende netcapaciteit is voorbij. Netcongestie raakt steeds meer bedrijven en vraagt om slimme keuzes: wachten of nu al in actie komen. Omar ligt toe welke oplossingen er wél zijn, van flexibiliteit tot samenwerking, en hoe de klanten hiermee vandaag al verschil kunnen maken. Zo bouwen we samen aan een betrouwbaar energiesysteem van morgen.
De afsluiting is voor Remco van Dessel, Business Development Manager bij Stantec – Businesscase Maastricht. Hij vertelt over de perceptie die we hadden kijkend naar stroom. Vroeger was stroom als water uit de kraan, maar door netcongestie is dat niet langer vanzelfsprekend. Bedrijven lopen vast bij verduurzaming of elektrificatie, maar dit biedt ook kansen voor slim en toekomstbestendig ondernemen. Remco van Dessel deelt praktijkvoorbeelden, waaronder een pilot van een groepstransportovereenkomst uit het Enexisgebied. Waarom werkt een smart energy hub daar wél? En welke keuzes maken het rendabel? In Brabant en Limburg lopen onderzoeken naar de haalbaarheid van dit soort hubs. Remco laat zien hoe theorie en praktijk samenkomen.
Voor wie?
Dit event is bedoeld voor ondernemers, vastgoedeigenaren, parkmanagers, beleidsmakers en kennisinstellingen die zich bezighouden met netcongestie en duurzame bedrijventerreinen. Er is plek voor twee deelnemers per organisatie.
Aanmelden
Ben je lid van onze vereniging? Meld je dan snel en eenvoudig aan via onze ledenapp. Geen lid? Neem dan even contact op met Vivian Schoormans via academy@vnoncwbrabantzeeland.nl.
Kosteloos afmelden? Laat het ons op tijd weten!
Deze bijeenkomst is kosteloos. Als je je inschrijft voor deze bijeenkomst, gaan we ervan uit dat je komt en verzorgen we jouw deelname. Ben je verhinderd? Dan horen we dit graag. Je kunt je tot 4 juni 12.00 uur kosteloos afmelden via academy@vnoncwbrabantzeeland.nl. Meld je je later af of ben je zonder afmelding niet aanwezig? Dan brengen we 35 euro excl. btw in rekening.
Vragen of meer informatie?
Neem contact op met Vivian Schoormans via academy@vnoncwbrabantzeeland.nl of druk op onderstaande knop om in contact te komen👇
Ik wil kennismaken